Alliaq Kleist Petrussen (AKP)

Alliaq Kleist Petrussen (AKP)

Historie og Kulturfag

Arnannguaq Victoria Christiansen (AC)

Arnannguaq Victoria Christiansen (AC)

Engelsk samt Karrierevejleder

Fagkonsulent i fagene Engelsk, Historie og Filosofi Kontakt: ac@gu-nuuk.gl

Aviaja Larsen (ALA)

Aviaja Larsen (ALA)

GRØNLANDSK

GSK Grønlandsk

Aviaja Marsilie Neumann Sinkbæk  (ASi)

Aviaja Marsilie Neumann Sinkbæk (ASi)

Engelsk

Christine Holm (CHO)

Christine Holm (CHO)

Kalaallisut Grønlandsk

Gerda H. Pedersen (GEH)

Gerda H. Pedersen (GEH)

Engelsk og Historie

Faggruppeformand for engelsk og historie

Grethe L. R. Christiansen (GCH)

Grethe L. R. Christiansen (GCH)

Grønlandsk

Hanne Sørensen (HS)

Hanne Sørensen (HS)

Grønlandsk, kulturfag og mediefag

Faggruppeformand i Mediefag og Kulturfag

Hanne Saandvig Imanuelsen (HSI)

Hanne Saandvig Imanuelsen (HSI)

Musik

Ivaana Holm (IHo)

Ivaana Holm (IHo)

Historie og kulturfag

Jalinder Kaur (JKA)

Jalinder Kaur (JKA)

Biologi og fysik

Jan Bæk (JB)

Jan Bæk (JB)

Dansk og psykologi

KURSUSLEDER

Jeanette Højrup Søholm (JSØ)

Jeanette Højrup Søholm (JSØ)

Biologi og Kemi

Jess Boye

Jess Boye

Matematik

Karline Platou (KPL)

Karline Platou (KPL)

Kalaallisut Grønlandsk

Kasper Haulund (kah)

Kasper Haulund (kah)

Dansk og It-Ansvarlig

Joakim Kirketerp-Møller

Joakim Kirketerp-Møller

Idræt Science og Biologi

Faggruppeformand for biologi

Kathrine Hagbarth (Kah)

Kathrine Hagbarth (Kah)

Samfundsfag Psykologi og Kulturfag

Klaus Engelbrechtsen (KE)

Klaus Engelbrechtsen (KE)

Historie og religion

Uddannelsesleder

Kristian Dyrvig Lydholm  (KDL)

Kristian Dyrvig Lydholm (KDL)

Historie og Idræt

 Kristoffer Kornum (KRK)

Kristoffer Kornum (KRK)

Historie og Samfundsfag

Lasse Vahlgren (LVa)

Lasse Vahlgren (LVa)

Matematik

Laura Balslev (LBa)

Laura Balslev (LBa)

Biologi og Kemi

Line Meilvang (Lme)

Line Meilvang (Lme)

Dansk og Mediefag

Faggruppeformand i dansk

Lise Trier Lambertsen (LTL)

Lise Trier Lambertsen (LTL)

Fysik og matematik

Faggruppeformand for matematik

Lone Andersen (LAN)

Lone Andersen (LAN)

Kemi

Lærke Kvottrup Nielsen (LKN)

Lærke Kvottrup Nielsen (LKN)

Biologi, Idræt og Science

Marie-Lise Holm (MLH)

Marie-Lise Holm (MLH)

Grønlandsk

Magnus Mikkelsen (MMI)

Magnus Mikkelsen (MMI)

Idræt og samfundsfag

Marta Estañ Cubillas (MEC)

Marta Estañ Cubillas (MEC)

Spansk

Monica Thorin (MTH)

Monica Thorin (MTH)

Kalaallisut Grønlandsk

Nils Ravn (NiR)

Nils Ravn (NiR)

Matematik

Nina Gjørup (NG)

Nina Gjørup (NG)

Matematik

Skemalægger

NINA HØGSTED THOMSEN (Nit)

NINA HØGSTED THOMSEN (Nit)

Billedkunst og dansk

FAGKONSULENT I DANSK KURSUSLEDER

Nina Ramaputra Eriksen (NE)

Nina Ramaputra Eriksen (NE)

Matematik

Oliver Urup (OUr)

Oliver Urup (OUr)

Idræt og Samfundsfag

Pipaluk Kristensen (PKK)

Pipaluk Kristensen (PKK)

Kalaallisut Grønlandsk

Sarah Westh (SWE)

Sarah Westh (SWE)

Engelsk og Religion

Sofie Hansen (SHA)

Sofie Hansen (SHA)

Kalaallisut Grønlandsk

Signe Rem Nordentoft (SRN)

Signe Rem Nordentoft (SRN)

Dansk og Engelsk

Simon Haugaard Birch (SHB)

Simon Haugaard Birch (SHB)

Dansk og filosofi

Steffan Gabelgaard Hansen (SGH)

Steffan Gabelgaard Hansen (SGH)

DANSK OG ENGELSK

Sophia Marie Wedel Andersen

Sophia Marie Wedel Andersen

Billedkunst og Dansk

Solvej  Byriel Callesen (SCA)

Solvej Byriel Callesen (SCA)

Engelsk og Historie

Susanne Bæksted Knudsen (sbk)

Susanne Bæksted Knudsen (sbk)

Engelsk

Thyge Sall (TSa)

Thyge Sall (TSa)

Idrætslærer

Trine Guld (TG)

Trine Guld (TG)

Fysik og matematik

TR-suppleant

Ulunnguaq Lyberth (Uly)

Ulunnguaq Lyberth (Uly)

Historie og Kulturfag